yağ yakanı forma kavuşun en çok yağ yakan çorba tarifi yazımızı

YAğ YAKICI ÇORBA TARıFı

6 Büyük soğan
1-2 konserve domates
1 orta boy lahana
2 yeşil biber
1 demet maydanoz

Sebzeleri küçük kestikten sonra, örtene kadar su koyun. Tuz, biber veya et su tablet koyabilirsiniz. On dakika hızlı ateþte kaynattıktan sonra, sebzeler iyice yumuþayýncaya kadar piþirin.

DıYET PLANI

1. GÜN : ÇORBA VE MEYVE GÜNÜ
Muz hariç, her türlü meyveyi yiyebilirsiniz. ( Kavun ve Karpuz diðer meyvelerden daha kalorilidir. )
Ýçecek olarak tatlandýrýcýsýz çay,kahve ve bol su alýn. Çay ve kahveye süt koymayýn.

2. GÜN : ÇORBA VE SEBZE GÜNÜ

Her türlü sebzeyi yiyebilirsiniz. ( Özelikle yapraklý sebzeler : çið, haþlanmýþ veya konserve... )
Kuru fasulye, bezelye ve mısırdan uzak durun.Akşam yemeðinde ödül olarak bir haşlanmış veya fırında kızartılmışþ patates (tereyağlı haşlanmış). Hiç meyve yemeyin. Ýçecek olarak tatlandırıcısız çay,kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.

3. GÜN : ÇORBA MEYVE VE SEBZE GÜNÜ

Ýstediðiniz kadar, çorba, meyve, sebze yiyebilirsiniz. Ýçecek olarak tatlandırıcısız çay,kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.

Eðer tam olarak uygularsanýz : 2.5-3 kg vermiş olmalısınız.

4. GÜN : ÇORBA MEYVE VE SEBZE GÜNÜ ( Muz ve yaðsýz süt dahil )
Muz ve yaðsýz süt bugün serbest. Çorbayla beraber en çok 3 muz ve istediðiniz kadar yaðsýz süt içebilirsiniz. Muz ve süt vücudunuza yüksek karbonhidrat saðlayacak. Tatlı ihtiyacınızı azaltmak için bugün, vücudunuzun potasyum, karbonhidrat, protein ve calcium ihtiyacı olacak. Ýstediðiniz kadar, çorba, meyve, sebze yiyebilirsiniz. ( EN ÇOK 3 MUZ )

5. GÜN : ET, DOMATES VE ÇORBA GÜNÜ
Bugün kırmızı et (SIğIR eti ) ve domates yiyebilirsiniz. (300-600 gr et : 4 biftek ) Ve istediğiniz kadar domates yiyebilirsiniz. Bugün vücudunuzu ürik asitten temizlemek için 6-8 bardak su için. Bugün çorbayı sadece bir kere için. Ýçecek olarak tatlandırıcısız çay,kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.

6. GÜN : ET, YEşiL YAPRAKLI SEBZE VE ÇORBA GÜNÜ
ıstediğiniz kadar et(2-3 parça) ve sebze(istediğın kadar) yiyebilirsiniz. Patates yok. Çorba en az bir kez içilecek. Ýçecek olarak tatlandýrýcýsýz çay,kahve ve bol su alýn. Çay ve kahveye süt koymayın.

7. GÜN : KEPEKLİ PiRiNÇ, MEYVE SUYU, SEBZE VE ÇORBA GÜNÜ

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !